Forma la zi
Pret: 13,00 RON cu TVA

Doriţi o formă actualizată, la zi (05.08.2021), a acestui act? Cumpăraţi acum online, rapid şi simplu actul (varianta PDF) sau alegeţi un abonament!
NORME din 7 februarie 2013de aplicare a prevederilor art. 703 alin. (1) și (2) din Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii referitoare la medicamentele utilizate pentru rezolvarea unor nevoi speciale
EMITENT
  • MINISTERUL SĂNĂTĂŢII
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 93 din 14 februarie 2013Data intrării în vigoare 14-02-2013
    Formă consolidată valabilă la data 10-05-2021Prezenta formă consolidată este valabilă începând cu data de 10-05-2021 până la data de 05-08-2021


    Aprobate prin Ordinul nr. 85 din 7 februarie 2013, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 93 din 14 februarie 2013
    Notă CTCE
    Forma consolidată a NORMELOR din 7 februarie 2013, publicate în Monitorul Oficial nr. 93 din 14 februarie 2013, la data de 10 Mai 2021 este realizată prin includerea modificărilor și completărilor aduse de: ORDINUL nr. 1.508 din 19 decembrie 2016; ORDINUL nr. 272 din 14 martie 2017; ORDINUL nr. 369 din 28 martie 2017; ORDINUL nr. 561 din 3 aprilie 2020; ORDINUL nr. 640 din 10 mai 2021.Conţinutul acestui act aparţine exclusiv S.C. Centrul Teritorial de Calcul Electronic S.A. Piatra-Neamţ şi nu este un document cu caracter oficial, fiind destinat informării utilizatorilor.

    Titlul normelor a fost modificat de art. II din Ordinul nr. 1.508 din 19 decembrie 2016, publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 13 din 06 ianuarie 2017.
    Capitolul INorme de aplicare a prevederilor art. 703 alin. (1) din Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii referitoare la medicamentele utilizate pentru rezolvarea unor nevoi specialeLa data de 06-01-2017 sintagma: art. 699 alin. (1) din Legea nr. 95/2006 a fost înlocuită de Articolul II ORDINUL nr. 1.508 din 19 decembrie 2016, publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 13 din 06 ianuarie 2017Articolul 1(1) Prezentele norme se referă la medicamentele care nu deţin autorizaţie de punere pe piaţă validă în România, conform art. 704 din Legea nr. 95/2006





    Se încarcă informațiile conexe fiecărui articol!